Biografia

Już jako dziecko współpracowała z Estradą Krakowską, a w wieku 3 lat miała na swoim koncie pierwszy zaśpiewany utwór przed kamerami TVP. Muzyka była związana ze wszystkimi szczeblami jej edukacji – od przedszkola muzycznego, poprzez podstawową szkołę muzyczną, liceum muzyczne, po Akademię Muzyczną w Krakowie. W roku 2003 ukończyła wydział Wokalno-Aktorski, w klasie ad. Izabeli Jasińskiej-Buszewicz. Uczestniczyła w Kursach Mistrzowskich organizowanych przez prof. Ryszarda Karczykowskiego oraz Alison Pearce. Nawiązała również współpracę koncertową z Krystyną Tyburowską, Wiesławem Ochmanem i Jackiem Ozimkowskim. Konsekwentna praca nad warsztatem wokalnym znalazła uznanie w opinii znawców gatunku – w 2004 r. zdobyła I Nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. W listopadzie 2006 r. zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu, śpiewając partię Micaeli w operze Carmen G. Bizeta, pod dyr. Aleksandra Grefa w reż. Marka Weiss-Grzesińskiego. W 2007 r. wystąpiła w Koncercie Galowym z okazji 50–lecia pracy artystycznej Wiesława Ochmana w Operze Śląskiej w Bytomiu. W 2009r. wzięła udział w Koncercie charytatywnym na rzecz Rozwoju Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Filharmonii Krakowskiej z orkiestrą „Wiener Solisten” pod dyr. Piotra Gładkiego. W grudniu 2012 wystąpiła w Londynie z recitalem na inauguracji Salonu Literackiego Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie.

Na swoim koncie ma szereg występów charakteryzujących się zróżnicowanym repertuarem – od muzyki oratoryjnej, operowej, po utwory operetkowe i musicalowe. Występowała m.in. w Sali Kongresowej i Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Filharmonii Rzeszowskiej, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Operze Śląskiej w Bytomiu, Bazylice Mariackiej w Krakowie czy Teatrze im. J Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Krakowskiej oraz Operze Krakowskiej. Śpiewała na festiwalach takich jak: Festiwal Wokalny w Nałęczowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej w Cieszynie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Krakowie, Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju – na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego. Współpracowała m.in. z takimi dyrygentami jak: Jacek Kraszewski, Zygmunt Rychert, Sławomir Chrzanowski, Jan Miłosz-Zarzycki, Aleksander Gref, Tadeusz Serafin, Krzysztof Dziewięcki, Piotr Warzecha, Antonii Duda, Przemysław Neumann, Wojciech Rodek, Igor Dohovic.

Od 2009 roku jest wykładowcą emisji głosu w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jednocześnie od 2011 r. współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie kreuje tytułową rolę Hanny Glawari w operetce „Wesoła Wdówka” F. Lehara.